Kursy RYA

RYA czyli Royal Yachting Association to prestiżowa brytyjska organizacja o wieloletnich tradycjach i bogatym dorobku szkoleniowym. Program szkolenia RYA cieszy się najwyższym uznaniem na całym świecie, a certyfikaty tej organizacji są nie tylko honorowane jako poświadczenie umiejętności w żeglarstwie rekreacyjnym ale także stanowią przepustkę do pracy w międzynarodowym jachtingu. Akademia Jachtingu od 2013 roku cieszy się uznaniem RYA jako jeden z pierwszych ośrodków szkolenia praktycznego w naszej części Europy.
Dzięki połączeniu wielu lat doświadczenia w szkoleniu na patenty żeglarskie z brytyjskim standardem Akademia Jachtingu oferuje możliwości kompletnego rozwoju kwalifikacji żeglarskich oraz zdobywania równolegle patentów polskich i RYA.

Kursy w RYA Training Centre Akademia Jachtingu

005-1

  • Start Yachting – dwudniowy kurs dla poczatkujących
  • Competent Crew – kurs załoganta jachtu morskiego
  • Day Skipper – praktyczny kurs prowadzenia jachtu za dnia
  • Coastal Skipper/Yachtmaster Offshore Theory – kurs teoretyczny
  • Coastal Skipper-praktyczny kurs prowadzenia rejsu morskiego
  • Yachtmaster Coastal/Offshore – przygotowanie do egzaminu RYA/MCA
  • Radiooperator RYA SRC VHF

Kursy shorebased czyli teoretyczne
System szkolenia RYA przewiduje na każdym poziomie przygotowanie teoretyczne. Odbycie takiego szkolenia nie jest obowiązkowe, ale rekomendowane jako solidna podstawa przed kursem praktycznym. Kurs shorebased to także możliwość przyswojenia angielskiej terminologii i powtórzenia wiadomości. Solidne przygotowanie teoretyczne zalecamy w szczególności kandydatom na Coastal Skippera czy Yachtmastera RYA.

Start Yachting – weekendowe szkolenie dla początkujących
Dwudniowe szkolenie w Jastarni jest okazją do zapoznania się z żeglarstwem i nabycia podstawowych umiejętności w prowadzeniu jachtu. Ponieważ w kursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i doświadczenie jest to także atrakcyjna propozycja dla rodzin szukających pomysłu na aktywny weekend.

Kursy praktyczne: Competent Crew, Day Skipper, Coastal Skipper
Kursy praktyczne organizowane są w formie 5-dniowych rejsów na jachcie Bavaria 32 lub Delphia 40. Załoga szkoleniowa liczy maksymalnie pięć osób co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta i pozostawia więcej czasu na ćwiczenia manewrowe i samodzielne prowadzenie jachtu. Każdy dzień kursu wypełnia intensywne szkolenie praktyczne: manewrowanie w porcie, planowanie trasy, a także wiele ćwiczeń bazujących na realnych sytuacjach, które spotykają skipperów podczas żeglugi (alarmy, prawo drogi, prowadzenie nawigacji, sytuacje awaryjne itp). Podczas postojów w portach jest czas na powtórzenie zagadnień teoretycznych i konsultacje z instruktorem.

Kurs RYA Competent Crew to podstawowe szkolenie wykwalifikowanego członka ząłogi realizowane w czasie rejsu morskiego. Podczas rejsu uczestnicy uczą się obsługi jachtu, ustawiania żagli, bezpiecznej pracy na pokładzie oraz sterowania jachtem. Idealna propozycja by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim. Zdobyte w rejsie doświadczenie liczy się do stażu na kolejne stopnie: zarówno certyfikaty RYA jak i polskie patenty.

Kurs RYA Day Skipper to szkolenie dla żeglarzy, którzy chcieliby pod okiem instruktora nabrać wprawy w samodzielnym prowadzeniu krótkich rejsów w porze dziennej (np w Chorwacji lub na Zatoce Gdańskiej). RYA Day Skipper to idealna propozycja dla żeglarzy jachtowych, którym przepisy pozwalają na przybrzeżną żeglugę morską, a brak doświadczenia nie pozwala jeszcze na samodzielne czartery czy zdobywanie uprawnień jachtowego sternika morskiego.

Kurs RYA Coastal Skipper to propozycja dla bardziej doświadczonych żeglarzy morskich, którzy przygotowują się do samodzielnego prowadzenia dłuższych rejsów, zarówno w porze dziennej jak i nocnej. Program szkolenia obejmuje nie tylko manewrowanie w porcie oraz techniki prowadzenia jachtu w różnych warunkach pogodowych ale także planowanie dłuższego rejsu oraz zaawansowane ćwiczenia z nawigacji. Od kandydatów oczekuje się stażu pływania przynajmniej w dwóch tygodniowych rejsach oraz wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu jachtu. Kurs RYA Coastal Skipper to idealna propozycja dla jachtowych sterników morskich, którzy wiadomości nabyte na kursach chcieliby zweryfikować w praktyce i nabrać przekonania co do własnych kompetencji w roli kapitana jachtu morskiego.

RYA Yachtmaster Coatsal/Offshore to propozycja dla doświadczonych skipperów, którym po kursie przygotowawczym zapewniamy możliwość zorganizowania egzaminu na profesjonalnie uznawane certyfikaty kompetencji RYA Yachtmaster. Certyfikat rozpoznawany jest na całym świecie i stanowi podstawę do podjęcia pracy w międzynarodowym jachtingu. Wysokie notowania tego certyfikatu wynikają z poziomu egzaminu, podczas którego kandydat musi wykazać się przed egzaminatorem RYA praktycznym prowadzeniem jachtu w morzu. W rzeczywistości trudno wyobrazić sobie podejście do tego egzaminu bez wcześniejszego zapoznania z wymaganiami i angielską terminologią. Kandydatom na Yachtmastera proponujemy 5 dniowy kurs teoretyczny oraz praktyczne przygotowanie na jachcie poprzedzające egzamin.

szkolenia RYA

szkolenia RYA . .

Zadbamy o rozwój Twoich kompetencji. Proponujemy indywidualny plan rozwoju wszystkim naszym kursantom; od Start Yachting po Yachtmastera.
Nie wiesz jaki kurs wybrać? Napisz czego oczekujesz a my chętnie doradzimy. KONTAKT

Dla osób nie posiadających polskich stopni żeglarskich istnieje po kursach RYA możliwość organizacji egzaminów na żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego w naszym centrum egzaminacyjnym w Jastarni.