RYA Coastal Skipper

kurs RYA Coastal Skipper

RYA Coastal Skipper


Kurs RYA Coastal Skipper to propozycja dla bardziej doświadczonych żeglarzy morskich, którzy przygotowują się do samodzielnego prowadzenia dłuższych rejsów, zarówno w porze dziennej jak i nocnej. To także decydujący krok na drodze do RYA Yachtmaster. Program szkolenia obejmuje nie tylko manewrowanie w porcie oraz techniki prowadzenia jachtu w różnych warunkach pogodowych ale także planowanie dłuższego rejsu oraz zaawansowane ćwiczenia z nawigacji. Od kandydatów oczekuje się stażu pływania przynajmniej w dwóch tygodniowych rejsach oraz wcześniejszego doświadczenia w prowadzeniu jachtu. Kurs RYA Coastal Skipper to idealna propozycja dla jachtowych sterników morskich, którzy wiadomości nabyte na kursach chcieliby zweryfikować w praktyce i nabrać przekonania co do własnych kompetencji w roli kapitana jachtu morskiego. Od 2017 roku znika podział na certyfikaty RYA zdobywane na wodach z pływami (tidal) i bez (non-tidal). Z uwagi na wyzwania pływowe wcześniejsze odbycie kursu teoretycznego RYA Coastal Skipper & Yachtmaster Offshore Theory staje się warunkiem efektywnego szkolenia praktycznego. Polecamy atrakcyjne pakiety teoria + praktyka w 9 dni. Szczegóły poniżej.

RYA Coastal Skipper/Yachtmaster Offshore Theory Course

kurs teoretyczny RYA

RYA Theory Course


Kurs shorebased czyli teoretyczny

Kurs RYA Coastal Skipper and Yachtmaster Offshore Theory jest na poziomie wiedzy teoretycznej oczekiwanej od kandydatów na RYA Yachtmaster Offshore. Zaawansowany program szkolenia z zakresu nawigacji na pływach, planowania trasy, meteorologii oraz prawa drogi. Kurs skierowany zarówno do kandydatów na kurs praktyczny RYA Coastal Skipper i egzamin RYA Yachtmaster jak i wszystkich sterników morskich jako uzupełnienie wiedzy na poziomie kapitana. Praca na świetnych materiałach RYA daje dodatkowo możliwość przyswojenia angielskiej terminologii i powtórzenia wiadomości.
Nasze doświadczenie egzaminacyjne uczy, że posiadaczy certyfikatu ukończenia kursu teoretycznego nie magluje się z teorii podczas egzaminu RYA Yachtmaster.

Terminy: Kurs teoretyczny RYA Coastal Skipper & Yachtmaster Offshore Theory

 • 7 – 11 października 2017
 • Cena: 1590 zł obejmuje szkolenie, materiały kursowe – (mapy, ćwiczenia, podręcznik), certyfikat ukończenia szkolenia RYA.

  Cena nie obejmuje zakwaterowania i wyżywienia podczas szkolenia teoretycznego.

  RYA Coastal Skipper Practical

  s/y Euphoria Akademia Jachtingu

  s/y Euphoria Akademia Jachtingu

  W programie kursu ćwiczenia manewrowe, planowanie trasy, nawigacja, wyzwania żeglugi pełnomorskiej w kilkudniowych przelotach: meteorologia, bezpieczeństwo, sytuacje awaryjne, przygotowanie jachtu i załogi itp.
  Kurs praktyczny organizowany jest na jachcie Delphia 40, który jest wygodny, bezpieczny i nowocześnie wyposażony – w pełnym klarze do żeglugi pełnomorskiej.

  Termin i trasa:

 • 21 – 25 sierpnia 2017 Jastarnia
 • 11 – 16 października 2017 Jastarnia
 • Cena: 1990 zł obejmuje miejsce na jachcie, szkolenie, certyfikat ukończenia szkolenia RYA.

  Koszty paliwa, prowiantu, opłat portowych ponosi załoga w ramach składki do kasy jachtowej.

  Akademia Jachtingu - RYA Training Centre

  Akademia Jachtingu – RYA Training Centre


  Pakiet: RYA Coastal Skipper & Yachtmaster Theory + Practical

  9 dni szkolenia: teoria + praktyka

 • 13 – 17 maja 2017 Kurs teoretyczny + 17 – 21 maja 2017 Kurs praktyczny na Zatoce Gdańskiej
 • 14 – 18 sierpnia 2017 Kurs teoretyczny + 19 – 23 sierpnia 2017 Kurs praktyczny na Zatoce Gdańskiej
 • 7 – 11 października 2017 Kurs teoretyczny + 11 – 16 października 2017 Kurs praktyczny na Zatoce Gdańskiej
 • W pakiecie najtaniej: zniżka na kurs teoretyczny + praktyczny:
  RYA Coastal Skipper & Yachtmaster Offshore Theory + RYA Coastal Skipper Practical = 3580 = 2990 zł

  ZGŁOSZENIA I ZAPYTANIA

  Szkolenie w systemie RYA nie wyklucza zdobywania polskich patentów

  W Akademii Jachtingu po kursach RYA przeprowadzamy wszystkim chętnym egzaminy na żeglarza jachtowego lub jachtowego sternika morskiego.