Kurs SRC VHF

Akademia Jachtingu - RYA Training Centre

Akademia Jachtingu – RYA Training Centre

Na każdym jachcie wyposażonym w radiostację powinna znajdować się osoba z uprawnieniami do jej obsługi – wymaga tego zarówno prawo jak i zdrowy rozsądek. Warto znać procedury radiowe i zasady, jakie rządzą w eterze. Od tego zależeć może nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort codziennej żeglugi! Licencja radiooperatora SRC VHF to również, poza patentem uprawniającym do prowadzenia jachtów, dokument niezbędny do czarteru jachtu. W skład załogi musi wchodzić co najmniej jeden certyfikowany radiooperator.

Zapraszamy na jednodniowe szkolenie SRC VHF zakończone egzaminem. Kurs SRC VHF prowadzimy według programu brytyjskiego Royal Yachting Association. Akademia Jachtingu posiada autoryzację jako RYA Trainig Centre – możemy samodzielnie prowadzić zarówno kursy, jak i przeprowadzać egzaminy. Certyfikat brytyjski wystawiany po kursie jest równorzędnym dokumentem do polskiego świadectwa wydawanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej i jest respektowany zarówno podczas kontroli, jak i podczas rejestracji radiostacji w Urzędzie.

Uczestnikom kursu wysyłamy materiały szkoleniowe, z którymi warto zapoznać się przed kursem, aby zaoszczędzić cenny czas na przeprowadzenie ćwiczeń praktycznych, na które zwracamy szczególną uwagę. Na miejscu każdy uczestnik kursu otrzymuje podręcznik SRC VHF.

świadectwo operatora łączności bliskiego zasięgu SRC VHF

Kurs SRC VHF


Nasze centra szkoleniowe:
Gdynia Centrum Szkoleń Morskich ul. Derdowskiego 7 Gdynia, Izba Bawłeny, 6 piętro
JastarniaSala w porcie w Jastarni, ul. Portowa 43

Cena i Terminy

Cena jednodniowego szkolenia SRC VHF 350 zł obejmuje:

 • Szkolenie teoretyczne w sali Akademii
 • Ćwiczenia praktyczne z radiostacjami
 • Materiały szkoleniowe: pakiet szkoleniowy RYA m.in.podręcznik RYA Radio, skrypt w języku polskim
  Koszt wydania świadectwa: płatne po zdanym egzaminie 350 zł

  Najbliższe kursy:

 • 18 marca 2018 – Gdynia
 • 30 marca 2018 – Jastarnia
 • 8 kwietnia 2018 – Gdynia
 • 19 kwietnia 2018 – Jastarnia
 • 1 maja 2018 – Jastarnia
 • 5 maja 2018 – Jastarnia
 • 19 maja 2018 -Jastarnia
 • 3 czerwca 2018 – Jastarnia
 • kurs SRC VHF

  kurs SRC VHF

  Na kursie operatora łączności bliskiego zasięgu zdobędziesz wiedzę, która umożliwi :

   • obsługę radiostacji VHF z przystawką DSC oraz NAVTEX-u,
   • posługiwanie się radiopławą EPIRB i transponderem radarowym SART,
   • wezwanie pomocy w sytuacjach niebezpieczeństwa,
   • zdobycie prognozy pogody drogą radiową,
   • sprawną korespondencję ze statkami i portami w j. angielskim,
   • korzystanie z profesjonalnych polskich i angielskich pomocy radiowych (SRN i ALRS),
   • zdobycie świadectwa operatora łączności bliskiego zasięgu SRC VHF.

  Od poczatku 2014 roku wprowadzono obowiązek nabycia pakietu szkoleniowego RYA za 10 funtów, który naszym kursantom zapewniamy w cenie kursu!

  Szkolenie obejmuje przygotowanie teoretyczne – wykłady i praktyczne – ćwiczenia na rzeczywistym sprzęcie spotykanym na większości jednostek W trakcie trwania szkolenia, prowadzący na bieżąco odnosi się do powiązanych z omawianymi zagadnieniami pytań testowych z którymi można spotkać się na egzaminie.
  Po zakończeniu kursu od razu przeprowadzany jest egzamin.

  Zajęcia i egzaminy przeprowadzają:

  Michał Wysocki – RYA SRC Assessor, doświadczony radiooperator LRC, jachtowy sternik morski, młodszy instruktor żeglarstwa PZŻ, Certificate of Proficiency in English

  Maciej Biechowski – RYA SRC Assessor, RYA Yachtmaster Instructor, kapitan jachtowy, instruktor żeglarstwa, Certificate of Advanced English

  Oprócz kursów podanych wyżej organizujemy szkolenia dla grup w indywidualnie ustalonych terminach. Istnieje możliwość przeprowadzenia kursu w dogodnym miejscu: klubie, szkole, ośrodku.

  Zgłoszenia i zapytania

  Zgłoszenia i zapytania proszę kierować w formie elektronicznej korzystając z naszego formularza kontaktowego.

  Nasza szkoła posiada także wieloletnie doświadczenie w organizowaniu kursów na polskie świadectwo radiooperatora, przygotowujących do egzaminu przed komisją Urzędu Komunikacji Elektronicznej. W ciągu 6 lat organizowaliśmy wiele kursów nie tylko dla żeglarzy, ale także instytucji m.in Straży Parku Narodowego, Sopockiego Pogotowia Ratunkowego, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, RZGW i oficerów żeglugi śródlądowej. Instytucje oraz osoby prywatne zainteresowane zdobyciem polskich uprawnień serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami – ustalimy termin kursu dostosowany do Państwa potrzeb.

  Opinie kursantów

  Cezary 35 lat, Warszawa
  Kurs prowadzi znakomity wykładowca-pasjonat; nie ominie żadnego tematu i jeszcze ma czas pożartować. Dzięki niemu zdanie egzaminu po kursie jest czystą formalnością – mi osobiście zajęło 23 sekundy (z zegarkiem w ręku)

  Adam 36 lat, Warszawa
  W listopadzie 2010 byłem uczestnikiem kursu SRC – radiooperator krótkiego zasięgu.
  Szkolenie były profesjonalnie przygotowane, wszystkie niezbędne materiały otrzymaliśmy od trenera (doświadczonego sternika). Bardzo dobrze prowadzony kurs pozwolił wszystkim uczestnikom nie tylko ze 100% powodzeniem zdać egzamin ale dobrze przygotował nas do samodzielnej pracy z radiem na morzu. Jednym słowem profesjonalny kurs prowadzony w przyjacielskiej atmosferze – szczerze polecam!