Szkocka przygoda – lato 2017

Największa przygoda lata 2017.

Z Jastarni wyruszamy z początkiem czerwca w ambitny pełnomorski rejs do wybrzeży Norwegii. W kolejnym tygodniu pokonamy odcinek do Inverness, skąd przez Kanał Kaledoński i słynne jezioro Loch Ness jacht dotrze do Glasgow. W lipcu zapraszamy na rejsy po Szkocji dla smakoszy morskiej przygody, wymagającej nawigacji i najlepszej whisky. Poniżej terminy na które mamy jeszcze wolne miejsca. Dołącz do załogi już dziś!

Lato 2017 – Szkocka przygoda – staż 100 h na pływach!

Tygodniowe rejsy po szkockich wyspach. Wymagająca nawigacja w tajemniczym klimacie szkockich wysp, a na deser najlepsze whisky świata.

Rejsy rozpoczynają się i kończą w piątki z uwagi na dogodne wieczorne loty z Modlina, Bydgoszczy i Poznania.
Zaokrętowanie w piątek wieczorem – z lotniska do Port Glasgow docieramy bez trudu kolejką, która staje przy marinie James Watt Dock, z której wypływamy na szkockie wody – wymagające pod względem nawigacyjnym i idealne do szkolenia żeglugi na pływach. Nie zamierzamy stać za długo w portach – krótka letnia noc pozwoli nam na wiele godzin nieprzerwanej żeglugi i zaliczenie jak największej liczby ciekawych zakątków akwenu uznawanego jako jeden z najciekawszych nawigacyjnie rejonów Europy. Na trasie zawiniemy także na wyspę Islay, gdzie odwiedzimy lokalne destylarnie by u odkrywać u źródła smak i bogactwo szlachetnych odmian szkockiej whisky Single Malt. Do Glasgow wrócimy przez Crinan Canal uznawany za najpiękniejszy kanał Wielkiej Brytanii. Wyokrętowanie w Glasgow w piątek.

s/y Euphoria Akademia Jachtingu

s/y Euphoria Akademia Jachtingu


Tanie loty w piątek wieczorem z Modlina, Bydgoszczy i Poznania

Trasa, terminy i cena:

Glasgow – Arran – Islay – Crinan Canal – Glasgow
Cena 1790 zł
Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę 200 zł./ tydz.

14 – 21 lipca 2017
21 – 28 lipca 2017

KIERUNEK FIORDY 5 – 17 czerwca 2017

Rejs fiordy

Norwegia i Fiordy


Trasa: Jastarnia – Bornholm – Kopenhaga – Stavanger. Wykorzystaj czerwcowy długi weekend i dołącz do wyprawy z Jastarni do Stavanger – bramy norweskich fiordów

Trasa rejsu wiedzie z Bałtyku na Morze Północne przez cieśniny bałtyckie i urokliwą drogę wodną Limfjord. Krótkie czerwcowe noce służą długim przelotom pomiędzy atrakcyjnymi przystankami m.in. Wyspami Bornholm i Christianso, Kopenhagą. Rejs pełen szkoleniowych wyzwań z uwagi na wzmożony wzmożony ruch statków oraz prądy i pływy na Morzu Północnym. Dwutygodniowa wyprawa podzielona na dwa etapy pozwala zaliczyć cały wymagany staż morski na patent Jachtowego Sternika Morskiego lub uczestnictwo tylko w jednym tygodniu rejsu. Zakończenie w Stavanger z dogodnymi połączeniami tanimi liniami lotniczymi do Polski.
Termin i cena:
5 – 17 czerwca 2017 Cena 1990 zł
Etap 1: Jastarnia – Kopenhaga 5 – 11 czerwca 2017 1390 zł
Etap 2: Kopenhaga – Stavanger 11 – 17 czerwca 2017 (długi weekend) 1390 zł

Szkocja - Szetlandy

Szkocja – Szetlandy

Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę 150 zł./ tydz.