Staż pływowy – wiosna 2018

Poznaj piękno północy i zdobądź staż 100 h na pływach!

Pierwszy etap rejsu wiedzie z Jastarni do Amsterdamu. W kolejnym tygodniu pokonamy odcinek wzdłuż wybrzeży Wielkiej Brytanii aż do Inverness, skąd przez Kanał Kaledoński i słynne jezioro Loch Ness jacht dotrze do Glasgow. W czerwcu zapraszamy na rejsy po Szkocji dla smakoszy morskiej przygody, wymagającej nawigacji i najlepszej whisky. Pod koniec czerwca rozpoczynamy odwrót do bazy w ambitnym 10 dniowym rejsie poprzez Morze Północne.

Euphoria Akademia Jachtingu

Akademia Jachtingu

Żeglarska majówka w rejsie do Amsterdamu

Ambitna propozycja na żeglarską majówkę na trasie z Jastarni do Amsterdamu
Termin: 30 kwietnia – 10 maja 2018
Cena 2190 zł
Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę 250 zł.

Na północ: Holandia – Szkocja

Wzdłuż wybrzeży Wielkiej Brytanii z Amsterdamu do Inverness

Rejs szkoleniowy na pływach

Rejs Szkocja

termin: 10 – 18 maja 2018
Cena 1990 zł
Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę 250 zł.

Przez Loch Ness i Kanały

Poznaj Kanał Kaledoński i Hybrydy
terminy:
Inverness – Glasgow 18 – 25 maja 2018
Glasgow – Inverness 15 – 22 czerwca 2018
Cena 1790 zł

Szkocka Przygoda

Szkocka Przygoda

Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę 80 funtów/tydz.

Nawigacja elektroniczna na wodach pływowych

Warsztaty nawigacji elektronicznej w praktyce w pogodny długi weekend – prowadzi specjalista Grzegorz Pawlak
Praktyczny kurs wykorzystania nawigacji elektronicznej, Radaru i AIS. Bogaty program ćwiczeń z nawigacji i planowania trasy na wodach pływowych. Podczas rejsu na żywo prowadzone będą warsztaty wykorzystywania elektroniki jachtowej i nawigacji elektronicznej na własnym laptopie z wykorzystaniem programu Max Sea, którego szkoleniowa wersja zostanie zainstalowana na komputerach uczestników.
Trasa: Glasgow – Hybrydy – Islay – Glasgow
25 maja – 1 czerwca
Cena 2090 zł
Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Szkolenie z zakresu nawigacji elektronicznej, materiały szkoleniowe oraz wydanie certyfikatu przeszkolenia. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę 80 funtów/tydz.

Szkocka Przygoda

Rejsy po Szkocji

Szkocka Przygoda

Tygodniowe rejsy po szkockich wyspach. Wymagająca nawigacja w tajemniczym klimacie szkockich wysp, a na deser najlepsze whisky świata.

Rejsy rozpoczynają się i kończą w piątki z uwagi na dogodne wieczorne loty z Modlina lub Bydgoszczy.
Zaokrętowanie w piątek wieczorem – z lotniska do Port Glasgow docieramy bez trudu kolejką, która staje przy marinie James Watt Dock, z której wypływamy na szkockie wody – wymagające pod względem nawigacyjnym i idealne do szkolenia żeglugi na pływach. Nie zamierzamy stać za długo w portach – krótka letnia noc pozwoli nam na wiele godzin nieprzerwanej żeglugi i zaliczenie jak największej liczby ciekawych zakątków akwenu uznawanego jako jeden z najciekawszych nawigacyjnie rejonów Europy. Na trasie zawiniemy także na wyspę Islay, gdzie odwiedzimy lokalne destylarnie by u odkrywać u źródła smak i bogactwo szlachetnych odmian szkockiej whisky Single Malt. Do Glasgow wrócimy przez Crinan Canal uznawany za najpiękniejszy kanał Wielkiej Brytanii. Wyokrętowanie w Glasgow w piątek.

Staż na pływach

Staż na pływach

Tanie loty w piątek z Modlina i Bydgoszczy
Trasa, terminy i cena:
Glasgow – Wyspa Bute – Crinan Canal – Oban – Islay – Arran – Glasgow

1 – 8 czerwca 2018
8 – 15 czerwca 2018
Cena 1790 zł
Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę 80 funtów.

Poezja długich przelotów – 900 Mil do bazy 22 czerwca – 1 lipca 2018

Trasa: Inverness – Limfjord – Kopenhaga – Jastarnia

Rejs przez Morze Północne

Rejs Morze Północne


Trasę z Inverness przez Morze Północne przy dobrej pogodzie planujemy jako ambitny 400 Mm skok aż do Limfjordu – urokliwej drogi wodnej łączącej Morze Północne z Bałtykiem. Po krótkim postoju w Kopenhadze kolejny ambitny przeskok przez Bałtyk aż do bazy w Jastarni. Rejs pełen szkoleniowych wyzwań z uwagi na długie przeloty, wzmożony wzmożony ruch statków oraz prądy i pływy na Morzu Północnym.

Cena 1990 zł
Cena obejmuje miejsce na jachcie, ubezpieczenie i opiekę skippera. Prowiant, opłaty postojowe, paliwo i gaz pokrywane są z kasy załogi do której każdy uczestnik wnosi składkę ok 400 zł lub 80 Funtów – do ustalenia przed rejsem.