Rejsy po Bałtyku

Zapraszamy na szkoleniowo – turystyczne tygodniowe rejsy po najpiękniejszych zakątkach Bałtyku. W sezonie 2018 tradycyjnie odwiedzimy szwedzkie Szkiery. W tygodniu z długim weekendem z Bożym Ciałem zapraszamy na wyskok do Szwecji a we wrześniu na etapową wyprawę w nasze ulubione okolice: Szkiery Sztokholmu i Wyspy Alandzkie

Szkiery

Szkiery

W Szkiery

Rejsy stażowo – szkoleniowe z elementami żeglugi pełnomorskiej oraz odcinkami żeglugi w szkierach. Szkiery oznaczają typ wybrzeża usiany tysiącami skalistych wysepek otoczonych skarbami skandynawskiej przyrody: czystą wodą i pachnącymi żywicą lasami. Przeważające zachodnie wiatry zaprowadzą nas na wschodnie wybrzeże Szwecji do portów Karlskrona, Kalmar, Vastervik lub do kultowego Visby na Gotlandii. We wrześniu odwiedzimy Sztokholm i kultowe Wypy Alandzkie na przepieknej trasie do Turku w Finlandii. Wszystkie porty wyokrętowania i zaokrętowania są bardzo dobrze skomunikowane tanimi liniami Wizzair. Bałtycki rejs w Szkiery to nie tylko okazja do zdobycia wielu godzin cennego stażu ale także niezapomniane doświadczenie ekscytującej żeglugi po Bałtyku.

Terminy i trasy 2018

  • 28 maja – 3 czerwca 2018 Jastarnia – Vastervik – Visby – Jastarnia
  • 3 – 9 września 2018 Jastarnia -Kalmar – Vastervik – Sztokholm
  • 9 – 16 września 2018 Sztokholm – Wyspy Alandzkie – Turku
  • 16 – 23 września 2018 Turku – Wyspy Alandzkie – Sztokholm
  • 23 – 30 września 2018 Sztokholm – Vastervik – Kalmar – Jastarnia

Cena: 1690 zł obejmuje miejsce na jachcie, opiekę skippera i ubezpieczenie. Prowiant, paliwo oraz postoje w portach pokrywane są z kasy jachtowej, do której każdy uczestnik wnosi składkę 200 zł.

Jacht i Kapitan

Rejsy organizujemy na naszych pełnomorskich jachtach Delphia 37 i Delphia 40.

s/y Akademia Jachtingu VIII

s/y Akademia Jachtingu VIII


Jednostki są bezpieczne, nowocześnie wyposażone i zapewniają komfort pływania – na pokładzie jest lodówka, prysznic i ogrzewanie. Bogate wyposażenie w elektronikę nawigacyjną stwarza okazje do szkolenia z obsługi plottera, radaru czy AIS. O wyszkolenie załogi, żeglarską atmosferę i bezpieczeństwo dbają profesjonalni kapitanowie Akademii Jachtingu zaprawieni w pływaniu po Bałtyku, którzy chętnie dzielą się swą wiedzą. Ich doświadczenie, sympatyczny charakter i instruktorska cierpliwość to gwarancja dobrej atmosfery na pokładzie.

Od uczestników rejsu nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie żeglarskie. Wszyscy załoganci otrzymają po rejsie opinię z rejsu czyli dokument szkoleniowy potwierdzający odbyte godziny stażu wymaganego na szkolenia morskie. Podczas rejsu zwykle udaje się zdobyć ponad 100 godzin stażu.