Zatoka Gdańska

Akademia Jachtingu zaprasza na rejs po Zatoce Gdańskiej.
Zapraszamy żądnych wiedzy kursantów, którzy pod okiem instruktora chcą zdobywać doświadczenie w dowodzeniu jachtem oraz zapracowanych pasjonatów żeglarstwa, którzy mogą pozwolić sobie tylko na weekend szaleństwa.

Rejsy rozpoczynamy w Porcie Jachtowym w Jastarni w sobotę o godzinie 11:00. Wybór portu docelowego zawsze pozostawiamy do ostatniej chwili, kiedy to kapitan wraz z załogą decydują gdzie pożeglować, biorąc pod uwagę warunki pogodowe oraz preferencje uczestników. We wszystkich portach jest ciekawie i przytulnie. Przystanie wyposażone są w pełne zaplecze sanitarne. Samochód najlepiej zostawić w porcie jachtowym w Jastarni, na parkingu Miejskiego Zarządu Portu w Jastarni.

Najbliższe terminy:

 • 27 – 28 maja 2017
 • 3 – 4 czerwca 2017
 • 10 – 11 czerwca 2017
 • 24 – 25 czerwca 2017
 • 1 – 2 lipca 2017
 • 18 – 19 lipca 2017
 • 22 – 23 lipca 2017
 • 29 – 30 lipca 2017
 • Cena

  Cena 390 złotych:

   Cena obejmuje miejsce na jachcie i obsługę skipera.
   Opłaty portowe, wydatki na paliwo oraz wyżywienie pokrywane są ze składki załogi.

  Proponowane porty docelowe:

  Puck

  Ciekawa pod względem nawigacyjnym i krajobrazowym trasa pozwala podziwiać od strony morza gdyński port, tajemniczą torpedownię – tajny ośrodek badawczy III Rzeszy, oraz malownicze klify Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Nasi kapitanowie pokażą jak bezpiecznie przejść przez słynną Głębinkę – jedyne wejście na Zatokę Pucką, przy której na mieliźnie stało już wiele jachtów.
  Trasa polecana wszystkim, którzy chcą nauczyć się bezpiecznie żeglować po płytkich wodach Zatoki Puckiej, a po trudnym nawigacyjnie rejsie odetchnąć przy świeżej rybce i kuflu słynnego korzennego piwa.

  Jastarnia

  Oprócz emocjonującego wejścia długim kanałem pośród mielizn, Jastarnia kusi atmosferą rybackiego portu, który szczególnie upodobali sobie trójmiejscy żeglarze. Przystań położona jest w starej części miasta – Jastarni Borze, wśród zabytkowych rybackich chat. Jastarnia oferuje wiele atrakcji: niepowtarzalny klimat rybackiego miasteczka, czyste plaże nad otwartym morzem, historyczne fortyfikacje i oczywiście świeże ryby – prosto z kutra.

  Hel

  Rejs na Hel z Akademią Jachtingu jest okazją, by spróbować swych sił na otwartym morzu, bo w programie jest wyjście poza cypel Helski. Jest również gdzie odpocząć po trudach żeglugi po otwartym Bałtyku. Na ludzi morza czekają restauracje urządzone w rybackich chatach, przy zabytkowym helskim deptaku. W helskim porcie każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwiedzić muzeum rybackie, odwiedzić fokarium w porze karmienia, przy okazji spaceru na plażę obejrzeć stanowiska zasłużonej w obronie Helu Baterii Laskowskiego.

  Jacht

  Becker 27 – wygodny jacht dla 3-4 osób. Dzielny jacht, który bardzo sprawnie żegluje i dzielnie radzi sobie z nawet dużą falą. Wyposażony w komplet nowych żagli.

  Co zabrać na rejs

  Ciepłą bluzę, przeciwdeszczową kurtkę i koniecznie czapki: z daszkiem – chroniącą przed słońcem oraz ciepłą na uszy, gdy wieje wiatr. Na jachcie najlepiej poruszać się w miękkim obuwiu na jasnej, nierysującej podeszwie. Załoga musi posiadać własne śpiwory.
  Na rejsach zawsze przydają się mała latareczka, szczelny woreczek na komórkę, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem na nos.

  Dodatkowe informacje

  Zbierz załogę przyjaciół, lub zgłoś się na jeden z organizowanych co drugi weekend rejsów. Od uczestników nie wymagamy doświadczenia żeglarskiego. Godziny zdobyte w rejsie liczą się do stażu wymaganego do zdobycia jachtowego sternika morskiego.