100 godzin na Bałtyku

100 godzin na Bałtyku

Pełnomorska wyprawa szlakiem kultowych bałtyckich atrakcji na akwenach Szwecji i Danii. 

9 dni przygody na Bałtyku i 100 godzin stażu do patentu Jachtowego Sternika Morskiego. Zadaniem każdego uczestnika będzie pełnienie wacht i prowadzenie jachtu - także podczas żeglugi nocnej. 

 

  Jastarnia - Bałtyk Południowy i Południowo - Wschodni   9
Program rejsu

Mamy już 15 lat doświadczenia w organizowaniu szkoleniowych, ciekawych i bezpiecznych rejsów morskich. Rejsy sięgające wybrzeży Szwecji, sa jednymi z naszych ulubionych - bardzo ciekawe nawigacyjnie, wyjątkowe widokowo i podnoszące kompetencje żeglarskie każdego z uczestników wyprawy.

Bogaty program szkoleniowy obejmuje zarówno pełnomorskie przeloty jak i wyzwania nawigacji przybrzeżnej w wymagających rejonach Skandynawii. Proponowana trasa rejsu wiedzie przez południowe wybrzeże Szwecji, dalej w kierunku Bornholmu i z powrotem do Jastarni z wizytą w którymś z portów Zatoki Gdańskiej. W żeglarstwie morskim trasa rejsu zawsze dostosowana jest do warunków pogodowych, ale mając do dyspozycji aż 9 dni kapitan na pewno poporowadzi jacht atrakcyjnym szlakiem bałtyckiej przygody. 

Rejs organizowany będzie na sprawdzonym i bezpiecznym jachcie Delphia 40 na którym do dyspozycji załogi oodajemy cztery kabiny dwuosobowe. Jacht posiada pełne wyposażenie bezpieczeństwa m.in tratwę ratunkową i radiopławę EPIRB, oraz wygodne kamizelki pneumatyczne dla każdego członka załogi. Wyposażenie nawigacyjne obejmuje nie tylko chartplotter z kompeltem map, ale także radar i transponder AIS.  

O szkolenie i dobrą żeglarską atmosferę zadba doświadczony skipper i instruktor Akademii Jachtingu. Współpracujemy ze stałą kadrą kapitanów naszych rejsów, którzy znają jacht, akwen i dbają o wysoki poziom szkoleniowy każdej z morskich wypraw.

Gdzie się stawić i jaki jest plan

Rejs rozpoczyna się o godzinie 9.00 przy naszej sali szkoleniowej na terenie Miejskiego Zarządu Portu w Jastarni przy ul. Portowej 43. 
Po zbiórce okrętujemy się na jachcie, rozpoczynamy odprawę organizacyjną, zapoznajemy uczestników z planem szkolenia i warunkami pogodowymi. Po zaprowiantowaniu jachtu i niezbędnych szkoleniach wypływamy w morze. 

Celem rejsu jest nabycie dobrej praktyki w żeglarstwie morskim. Wiemy jak cenne jest doświadczenie zdobyte na Bałtyku - akwenie wymagającym, wietrznym, o ciekawej locji i z bogatym oznakowaniem nawigacyjnym.

Cena 2190 zł 

obejmuje:

  • szkolenie żeglarskie w rejsie morskim,
  • zakwaterowanie na jachcie
  • ubezpieczenie
  • ciekawy progam rejsu

Opłaty portowe, paliwo, gaz do butli, wyżywienie oraz sprzątanie pokrywane są ze składki załogi. (zwykle około 250 - 300 zł. os/rejs).

Kapitan zwolniony jest ze składki.

Terminy

Brak kursów w najbliższym czasie.

Kurs / rejs

Product name

Termin

Product date

Liczba uczestników

Cena


Dane do rezerwacji