Radiooperator SRC VHF - kurs RYA ONLINE

Radiooperator SRC VHF - kurs RYA ONLINE

Kurs dla każdego – wiedza od podstaw!

Konsultacje praktyczne i egzamin po ukończonym kursie, w bazie Akademii Jachtingu.

Zrób kurs online we własnym tempie na praktycznym i bardzo czytelnym materiale RYA. Termin egzaminu wybierz w dowolnym momencie. 

Zgłoś się na kurs - wypełnij FORMULARZ KONTAKTOWY  w polu wiadomość wpisz kurs SRC - wyślemy Ci szczegóły rezerwacji.

  Online, egzamin w Jastarni
O kursie

Kurs radiooperatora bliskiego zasięgu przeznaczony jest dla tych, którzy chcą zdobyć uprawnienia radiooperatora, poznać procedury radiowe i zasady, jakie rządzą w eterze.

Licencja radiooperatora SRC VHF to również, poza patentem uprawniającym do prowadzenia jachtów, dokument niezbędny do czarteru jachtu. Na każdym jachcie wyposażonym w radiostację powinna znajdować się osoba z uprawnieniami do jej obsługi. Od tego zależeć może nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort codziennej żeglugi. Po kursie nie tylko bez trudu zdasz egzamin SRC ale także nauczysz się jak fachowo i sprawnie prowadzić łączność na morzu.

Licencja brytyjska RYA jest równorzędna z licencją polską, jest akceptowana przy rejestracji radiostacji morskiej i czarterach jachtów.

Program kursu online obejmuje:

 • Wiedzę o łączności VHF prowadzonej w paśmie morskim m.in: o rodzajach łączności, typach urządzeń i stacji radiowych, częstotliwościach, kanałach oraz wymogach w zakresie certyfikatów i rejestracji stacji.
 • Szczegółową naukę praktycznej obsługi morskiej radiostacji VHF wyposażonej w funkcje DSC zgodnie z regulaminami i procedurami stosowanymi w komunikacji radiowej na morzu. 
 • Wiedzę o procedurach radiowych w systemie GMDSS w szczególności w zakresie prowadzenia łączności w niebezpieczeństwie oraz komunikacji rutynowej.
 • Wykorzystanie elektronicznych systemów alarmowania i lokalizacji w ramach GMDSS m.in. radiopławy EPIRB, transpondera SART oraz NAVTEX.
 • Operacyjne procedury stosowane w łączności priorytetowej DISTRESS, URGENCY i SAFETY oraz w codziennej łączności rutynowej.
 • Wiedzę o procedurach stosowanych w radiokomunikacji morskiej.

Kurs składa się z 8 modułów. Na zaliczenie go uczestnik ma dowolną ilość czasu – postępy są zapisywane w profilu użytkownika. Zwykle czas na realizację kursu to 5-8 godzin. Dostęp do platformy ważny jest przez rok od pierwszego logowania. Poszczególne bloki kursu można czytać dowolną ilość razy, logować się w dowolnym, wybranym przez użytkownika momencie.

Przez cały czas trwania kursu masz kontakt z instruktorem, gotowym na wsparcie gdy tego trzeba. 

Po ukończonym kursie uczestnik otrzymuje dostęp do testu sprawdzającego przyswojoną wiedzę – rozwiązuje go sam, w swoim tempie i dowolnym czasie. Zaliczenie testu (min. 60%) uprawnia do podejścia do egzaminu RYA SRC VHF. Uczestnik ma możliwość 3-krotnego podejścia do testu (lub więcej jeśli zaistnieje taka potrzeba). Rozwiązanie testu sprawdzającego świetnie przygotowuje do egzaminu w bazie Akademii Jachtingu. 

Wymagania
 • ukończone 16 lat,
 • komunikatywna znajomość języka angielskiego (kurs jest bardzo czytelny i praktyczny - uczestnik przerabia materiał w swoim tempie) 
Egzamin

Egzamin organizowany jest w bazie Akademii Jachtingu w Jastarni. Egzaminatorem jest instruktor Akademii Jachtingu uprawniony do egzaminowania na licencję RYA SRC VHF. 

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończenie kursu online i zaliczenie testu online na min. 60%.

Egzamin składa się z częsci pisemnej - krótkiego testu oraz części ustnej - nadawania korepondencji radiowej. Przed egzaminem jest czas na zapoznanie się z radiostacją i konsultacje praktyczne z instruktorem.

Na egzamin możesz zapisać się w dowolnym momencie - godzinę i termin rozpoczęcia ustalamy indywidualnie. Dla kursantów egzaminów żeglarskich, którzy chcą zrobić egzamin w czasie pobytu w Jastarni, zorganizujemy egzamin w dogodnym momencie podczas trwania kursu.

Proponowane terminy egzaminów w Jastarni:

Sierpnień - egzaminy dwa razy w tygodniu - terminy do uzgodnienia.

Najbliższy termin: niedziela 29 sierpnia godzina 08.30

Od września - terminy egzaminów uzgadniamy indywidualnie. 

Sprawdź jak wygląda kurs RYA SRC online i jakie są wymagania sprzętowe: radiooperator RYA SRC

 

Cena 450 zł obejmuje:

 • dostęp do kursu online,
 • pakiet szkoleniowy – książka RYA VHF Handbook lub eBook.
 • dodatkowe materiały dla uczestników: wzory komunikatów, polsko-angielski słowniczek VHF oraz skrypt w języku polskim przesyłane mailem
 • wsparcie instruktora, kontaktuj się z nami w razie potrzeby, na każdym etapie szkolenia.

Promocja dla uczestników kursów żeglarskich:

Cena: 390 zł - egzamin zorganizujemy w czasie trwania kursu.

Cena egzaminu:

60 GBP (zawiera wydanie licencji RYA) – płatny bezpośrednio do RYA (lub ze wsparciem Akademii Jachtingu).

Przekazujemy szczegółową instrukcję płatności przez stronę RYA.

Terminy

Brak kursów w najbliższym czasie.

Rezerwacja

Twoje Dane

Zapytania i uwagi

Podsumowanie rezerwacji

Kurs/Rejs Liczba osób Cena (os.)
Product name Product date

1
Suma 450 zł
Rezerwacja
Ahoj!
Wkrótce na podany adres e-mail otrzymasz więcej informacji.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Maciej Biechowski