Radiooperator SRC VHF - kurs RYA ONLINE

Radiooperator SRC VHF - kurs RYA ONLINE

Kurs dla każdego – wiedza od podstaw!

Konsultacje praktyczne i egzamin po ukończonym kursie, w bazie Akademii Jachtingu.

Zrób kurs online we własnym tempie na praktycznym i bardzo czytelnym materiale RYA. Termin egzaminu wybierz w dowolnym momencie. 

Kliknij Kup kurs i zapłać online - w osobnym mailu prześlemy dostęp do platformy e-learningowej.

Jeśli masz więcej pytań, wypełnij formularz kontaktowy  w polu wiadomość wpisz kurs SRC - wyślemy Ci informacje o kursie i płatności.

Teminy EGZAMINÓW znajdziesz poniżej.

  Online, egzamin w Warszawie lub Jastarni
O kursie

Kurs radiooperatora bliskiego zasięgu przeznaczony jest dla tych, którzy chcą zdobyć uprawnienia radiooperatora, poznać procedury radiowe i zasady, jakie rządzą w eterze.

Licencja radiooperatora SRC VHF to również, poza patentem uprawniającym do prowadzenia jachtów, dokument niezbędny do czarteru jachtu. Na każdym jachcie wyposażonym w radiostację powinna znajdować się osoba z uprawnieniami do jej obsługi. Od tego zależeć może nie tylko bezpieczeństwo, ale także komfort codziennej żeglugi. Po kursie nie tylko bez trudu zdasz egzamin SRC ale także nauczysz się jak fachowo i sprawnie prowadzić łączność na morzu.

Licencja brytyjska RYA jest równorzędna z licencją polską, jest akceptowana przy rejestracji radiostacji morskiej i czarterach jachtów.

Program kursu online obejmuje:

 • Wiedzę o łączności VHF prowadzonej w paśmie morskim m.in: o rodzajach łączności, typach urządzeń i stacji radiowych, częstotliwościach, kanałach oraz wymogach w zakresie certyfikatów i rejestracji stacji.
 • Szczegółową naukę praktycznej obsługi morskiej radiostacji VHF wyposażonej w funkcje DSC zgodnie z regulaminami i procedurami stosowanymi w komunikacji radiowej na morzu. 
 • Wiedzę o procedurach radiowych w systemie GMDSS w szczególności w zakresie prowadzenia łączności w niebezpieczeństwie oraz komunikacji rutynowej.
 • Wykorzystanie elektronicznych systemów alarmowania i lokalizacji w ramach GMDSS m.in. radiopławy EPIRB, transpondera SART oraz NAVTEX.
 • Operacyjne procedury stosowane w łączności priorytetowej DISTRESS, URGENCY i SAFETY oraz w codziennej łączności rutynowej.
 • Wiedzę o procedurach stosowanych w radiokomunikacji morskiej.

Kurs realizowany jest w języku angielskim i składa się z 8 modułów. Na zaliczenie go uczestnik ma dowolną ilość czasu – postępy są zapisywane w profilu użytkownika. Zwykle czas na realizację kursu to 5-8 godzin. Dostęp do platformy ważny jest przez rok od pierwszego logowania. Poszczególne bloki kursu można czytać dowolną ilość razy, logować się w dowolnym, wybranym przez użytkownika momencie.

Część praktyczna kursu realizowana jest na świetnie opracowanym symulatorze radiowym. Przed egzaminem w bazie Akademii Jachtingu przeprowadzamy szkolenie praktyczne na naszych radiach treningowych, aby przełożyć wiedzę z kursu online na realne radiostacje morskie.

Przez cały czas trwania kursu masz kontakt z instruktorem, gotowym na wsparcie, gdy tego trzeba. 

Po ukończonym kursie uczestnik otrzymuje dostęp do testu sprawdzającego przyswojoną wiedzę – rozwiązuje go sam, w swoim tempie i dowolnym czasie. Zaliczenie testu (min. 60%) uprawnia do podejścia do egzaminu RYA SRC VHF. Uczestnik ma możliwość 3-krotnego podejścia do testu (lub więcej, jeśli zaistnieje taka potrzeba). Rozwiązanie testu sprawdzającego świetnie przygotowuje do egzaminu w bazie Akademii Jachtingu. 

Wymagania
 • ukończone 16 lat,
 • komunikatywna znajomość języka angielskiego (kurs jest bardzo czytelny i praktyczny - uczestnik przerabia materiał w swoim tempie)
Egzamin

Egzamin organizowany jest w bazie Akademii Jachtingu w Jastarni, Gdyni lub Warszawie. Egzaminatorem jest instruktor Akademii Jachtingu uprawniony do egzaminowania na licencję RYA SRC VHF. 

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest ukończenie kursu online, zaliczenie testu online na min. 60% i pobranie certyfikatu ukończenia kursu.

Egzamin składa się z częsci pisemnej - krótkiego testu oraz części ustnej - nadawania korepondencji radiowej. Przed egzaminem jest czas na zapoznanie się z radiostacją i konsultacje praktyczne z instruktorem.

Na egzamin możesz zapisać się w dowolnym momencie - godzinę i termin rozpoczęcia ustalamy indywidualnie. Dla kursantów egzaminów żeglarskich, którzy chcą zrobić egzamin w czasie pobytu w Jastarni, zorganizujemy egzamin w dogodnym momencie podczas trwania kursu.

Podajemy terminy najbliższych egzaminów w Gdyni i Jastarni.

Kolejne egzaminy w Warszawie planujemy jesienią, po sezonie.

Egzaminy w Gdyni - terminy ustalamy indywidualnie, prosimy o kontakt.

 

 

Egzaminy w Jastarni (godzina 13:00) 

sobota 4 maja, 18 maja, 1 czerwca, 8 czerwca, 15 czerwca, 29 czerwca

W lipcu i sierpniu egzaminujemy w każdą sobotę miesiąca.

 

Sprawdź jak wygląda kurs RYA SRC online i jakie są wymagania sprzętowe: radiooperator RYA SRC

Cena 550 zł obejmuje:

 • dostęp do kursu online,
 • pakiet szkoleniowy – ebook RYA VHF Handbook.
 • dodatkowe materiały dla uczestników: polsko-angielski słowniczek VHF oraz skrypt w języku polskim przesyłane mailem
 • wsparcie instruktora, kontaktuj się z nami w razie potrzeby, na każdym etapie szkolenia.

Cena egzaminu:

70 GBP (zawiera wydanie licencji RYA) – płatny bezpośrednio do RYA (lub ze wsparciem Akademii Jachtingu).

Przekazujemy szczegółową instrukcję płatności przez stronę RYA.

Twój kurs SRC krok po kroku - to proste!

1.   Opłać kurs klikając przycisk Kup kurs. 
Jeśli masz więcej pytań wyślij do nas zgłoszenie przez formularz kontaktowy lub po prostu na nasz email: info@akademia-jachtingu.pl
2.
   Po opłaceniu kursu otrzymasz od nas login, hasło do panelu e-learningowego i ebooka do pracy z kursem.
3.   Na ukończenie kursu masz 1 rok - robisz go we własnym tempie i dowolnym czasie.
4.   Po ukończonym kursie uaktywni się dostęp do Pre-exam knowledge test - świetnie przygotuje Cię do egzaminu u nas w bazie - warto przeklikać go 3 razy. Test również wypełniasz we własnym tempie. Zapisuje się najwyższy wynik - zaliczenie to min. 60%.
5.   Po zaliczonym teście, otrzymasz Certyfikat ukończenia kursu - kliknij go aby uaktywnić dokument - będzie to potrzebne na egzaminie.
6.   Daj nam znać kiedy chcesz przyjechać na egzamin - terminy egzaminów publikujemy na stronie.
7.   Przyjedź do nas na egzamin (do Jastarni lub Warszawy) - tu nic cię nie zaskoczy. Przed egzaminem jest czas na zapoznanie się z radiem treningowym i krótkie szkolenie praktyczne.

Terminy

Brak kursów w najbliższym czasie.

Kurs / rejs

Product name

Termin

Product date

Liczba uczestników

Cena


Dane do rezerwacji