Kursy RYA

Kursy RYA

RYA czyli Royal Yachting Association to prestiżowa brytyjska organizacja o wieloletnich tradycjach i bogatym dorobku szkoleniowym. 

Zadbamy o rozwój Twoich kompetencji. Proponujemy indywidualny plan rozwoju wszystkim naszym kursantom; od Start Yachting po Yachtmastera. Akademia Jachtingu od 2013 roku cieszy się uznaniem RYA jako jeden z pierwszych ośrodków szkolenia praktycznego w naszej części Europy!

Rozwijaj swoje kompetencje żeglarskie

Kursy RYA

Certyfikaty RYA

Program szkolenia RYA cieszy się najwyższym uznaniem na całym świecie, a certyfikaty tej organizacji są nie tylko honorowane jako poświadczenie umiejętności w żeglarstwie rekreacyjnym ale także stanowią przepustkę do pracy w międzynarodowym jachtingu.

Dzięki połączeniu wielu lat doświadczenia w szkoleniu na patenty żeglarskie z brytyjskim standardem Akademia Jachtingu oferuje możliwości kompletnego rozwoju kwalifikacji żeglarskich oraz zdobywania równolegle patentów polskich i RYA. 


Kursy RYA

Kursy w RYA Training Centre Akademia Jachtingu

Kursy Praktyczne:

RYA Start Yachting – dwudniowy kurs dla poczatkujących
RYA Competent Crew – kurs załoganta jachtu morskiego
RYA Day Skipper – praktyczny kurs prowadzenia jachtu za dnia
RYA Coastal Skipper –praktyczny kurs prowadzenia rejsu morskiego
RYA/MCA Yachtmaster Coastal/Offshore – przygotowanie do egzaminu RYA/MCA

 

Kursy Teoretyczne:

RYA Diesel - kurs bezpiecznej eksploatacji silnika jachtowego
RYA Radar - kurs obsługi radaru na jachcie
Coastal Skipper/Yachtmaster Offshore Theory – kurs teoretyczny z wiedzy na poziomie kapitana


Kursy RYA

O szkoleniach praktycznych

RYA Start Yachting – weekendowe szkolenie dla początkujących

Dwudniowe szkolenie w Jastarni jest okazją do zapoznania się z żeglarstwem i nabycia podstawowych umiejętności w prowadzeniu jachtu. W kursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek i doświadczenie. To atrakcyjna propozycja dla rodzin szukających pomysłu na aktywny weekend.

 

Kursy praktyczne:

  • RYA Competent Crew
  • RYA Day Skipper
  • RYA Coastal Skipper 

Kursy praktyczne organizowane są w formie 5-dniowych rejsów na jachcie Bavaria 32 lub Delphia 40. Załoga szkoleniowa liczy maksymalnie pięć osób co pozwala na indywidualne podejście do każdego kursanta i pozostawia więcej czasu na ćwiczenia manewrowe i samodzielne prowadzenie jachtu. 

Każdy dzień kursu wypełnia intensywne szkolenie praktyczne: manewrowanie w porcie, planowanie trasy, a także wiele ćwiczeń bazujących na realnych sytuacjach, które spotykają skipperów podczas żeglugi (alarmy, prawo drogi, prowadzenie nawigacji, sytuacje awaryjne itp). Podczas postojów w portach jest czas na powtórzenie zagadnień teoretycznych i konsultacje z instruktorem.

Kurs RYA Competent Crew to podstawowe szkolenie wykwalifikowanego członka ząłogi realizowane w czasie rejsu morskiego. Podczas rejsu uczestnicy uczą się obsługi jachtu, ustawiania żagli, bezpiecznej pracy na pokładzie oraz sterowania jachtem. Idealna propozycja by rozpocząć przygodę z żeglarstwem morskim. Zdobyte w rejsie doświadczenie liczy się do stażu na kolejne stopnie: zarówno certyfikaty RYA jak i polskie patenty.

Kurs RYA Day Skipper to szkolenie dla żeglarzy, którzy chcieliby pod okiem instruktora nabrać wprawy w samodzielnym prowadzeniu krótkich rejsów w porze dziennej (np w Chorwacji lub na Zatoce Gdańskiej). RYA Day Skipper to idealna propozycja dla żeglarzy jachtowych, którym przepisy pozwalają na przybrzeżną żeglugę morską, a brak doświadczenia nie pozwala jeszcze na samodzielne czartery czy zdobywanie uprawnień jachtowego sternika morskiego.

Nie wiesz jaki kurs wybrać? Napisz czego oczekujesz a my chętnie doradzimy. 

Dla osób nie posiadających polskich stopni żeglarskich istnieje po kursach RYA możliwość organizacji egzaminów na żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego w naszym centrum egzaminacyjnym w Jastarni.