Nasza flota

Nasza flota

Do zajęć praktycznych wykorzystujemy flotę jachtów i łodzi motorowych idealnie dostosowanych do potrzeb szkolenia na każdym etapie zaawansowania.

Staramy się, aby nasi kursanci szkolili się na różnych jachtach - każdy jacht jest inny, na każdym pływa się nieco inaczej - nauka na różnych jednostkach rozwija kompetencje żeglarskie i daje więcej pewności przy robieniu samodzielnych kroków na jachtach czarterowych.

Flota Akademii Jachtingu

Nasza flota

Jachty na rejsach i szkoleniach

Podczas szkolenia kandydatów na skiperów jachtów morskich idealnie sprawdza się nasza Bavaria 32, na której z powodzeniem prowadzimy szkolenie praktyczne z manewrowania pod żaglami na silniku. 
Na przybrzeżnym jachtcie morskim typu Becker 27 realizujemy program praktycznego szkolenia manewrów portowych pod żaglami. 
Kursy na żeglarza jachtowego, przygotowujące do samodzielnego pływania po jeziorach i i wodach przybrzeżnych, prowadzimy na kabinowym jachcie Conrad 24 z silnikiem przyczepnym oraz mieczowych jednostkach Puck i Mariner 19. Zależy nam na tym, aby żeglarze poznali specyfikę pływnia zarówno na jachtach mieczowych, jak i balastowych. 

W rejsy stażowe wypływają pełnomorskie jachty Delphia 40 i 37 - bezpieczne cruisery, nowocześnie wyposażone i przygotowane na wyzwania pełnomorskiej żeglugi.  

Kursy sternika motorowodnego realizujemy na pontonie RIB z silnikiem 30 KM oraz motorówce Tuna 560 z silnikiem 100 KM. Na kabinowej motorówce Merry Fisher 695 z silnikiem 150 KM prowadzimy warsztaty manewrowania i samodzielnego prowadzenia rejsów dla sterników morskich.