w Szkiery

w Szkiery

Tydzień atrakcyjnego żeglowania pośród Szkierów wschodniego wybrzeża Szwecji.

Niezapomniana przygoda i szkolenie żeglarskie na ciekawych nawigacyjnie wodach

Szybkie i niedrogie połączenie na lotnisko Skavsta przy samej marinie. 

  Nykoping - port lotniczy Sztokholm Skavsta   Czerwiec - lipiec
O rejsie

Jak co roku wracamy w Szkiery - kultowy kierunek bałtyckich rejsów i  ulubiony rejon naszych kapitanów

Rejsy rozpoczynamy i kończymy w porcie Nykoping, skąd wyruszamy w rejon bardzo atrakcyjnej żeglugi po skalnym archipelagu. W samych szkierach jest tak atrakcyjnie, że zawsze uda sie znaleźc ciekawą trasę z  klimatycznymi postojami w malowniczych portach i zatokach. Żeglowanie tam jest okazją do wielu niezapomnionych postojów "na dziko" oraz grillowania, kąpieli czy korzystania z sauny.

Tydzień to także wystarczający czas by wyskoczyć do Sztoholmu czy na Gotlandię. Bogactwo portów, świetnie oznakowane szlaki oraz długi letni dzień pozwalają zaplanować bardzo atrakcyjną nawigacyjnie trasę. 

Rejsy organizujemy na jachcie morskim Delphia 40. 

Jednostka jest bezpieczna, nowocześnie wyposażona i zapewnia komfort pływania – na pokładzie jest lodówka, prysznic i ogrzewanie. Bogate wyposażenie w elektronikę nawigacyjną stwarza okazje do szkolenia z obsługi plottera, radaru czy AIS. 

O wyszkolenie załogi, żeglarską atmosferę i bezpieczeństwo dbają profesjonalni kapitanowie Akademii Jachtingu, zaprawieni w pływaniu po Bałtyku, którzy chętnie dzielą się swą wiedzą. Ich doświadczenie, sympatyczny charakter i instruktorska cierpliwość to gwarancja dobrej atmosfery na pokładzie.

Od uczestników rejsu nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie żeglarskie. Wszyscy załoganci otrzymają po rejsie opinię z rejsu czyli dokument szkoleniowy potwierdzający odbyte godziny stażu wymaganego na szkolenia morskie. Podczas rejsu zwykle udaje się zdobyć około 50-60 godzin stażu.

Do udziału w rejsie zapraszamy osoby pełnoletnie. Młodzież poniżej 18 lat może wziąć udział w rejsie pod opieką osoby dorosłej. 

Gdzie się stawić i jaki jest plan

Rejs zaczynamy i kończymy w niedzielę, w mieście Nykoping. Nieopodal mariny znajduje się łatwo dostępne lotnisko Stockholm Skavsta, obsługujące poranne loty lini wizzair z Gdańska i Warszawy. Do mariny Nykoping z lotniska Skavsta kursuje autobus miejski, można także wziąć wspólną taksówkę z innymi załogantami. Inne opcje dojazdu to prom do Nynashamn i samochód 

Zabierz z sobą rodzinę!

Zapraszamy do rezerwacji całego jachtu dla grupy przyjaciół czy rodziny. Na jachcie mamy 8 miejsc w czterech kabinach dwuosobowych. 

Szkiery oznaczają typ wybrzeża usiany tysiącami skalistych wysepek, otoczonych skarbami skandynawskiej przyrody: czystą wodą i pachnącymi żywicą lasami.

Cena: 2190 zł obejmuje:

  • miejsce na jachcie,
  • opiekę skippera
  • ubezpieczenie.

Koszty zakupu prowiantu, postojów w portach, paliwa, gazu i sprzątania pokrywane są z kasy jachtowej, do której każdy uczestnik wnosi składkę 500 zł. Składka rozliczana jest w załodze po rejsie. 

Terminy

Brak kursów w najbliższym czasie.

Kurs / rejs

Product name

Termin

Product date

Liczba uczestników

Cena


Dane do rezerwacji