Rejs w Szkiery

Rejs w Szkiery

Rejs w najpiękniejszym zakątku Bałtyku - pośród skalistych szkierów Szwecji. 

Niezapomniana przygoda i szkolenie żeglarskie na ciekawych nawigacyjnie wodach

 

  Port Nykoping   od czerwca do sierpnia
O rejsie

Tydzień atrakcyjnego szkolenia wśród skalistych wysepek Szwecji.

Zapraszamy w szwedzkie Szkiery - rejon bardzo atrakcyjnej żeglugi po skalnym archipelagu. Rejsy rozpoczynamy i kończymy w soboty w porcie Nykoping oddalonym kilka minut od lotniska Skavsta. Bogactwo połączeń tanimi liniami lotniczymi z Polski stwarza niesamowite warunki wypadowe i maksymalne wykorzystanie tygodnia rejsu na niesamowitą przygodę. W zasięgu jest trasa do Sztokholmu lub rejs na Wyspy Alandzkie. Jeśli pogoda nie pozwala na realizację zbyt ambitnej trasy, w samych szkierach jest tak atrakcyjnie, że zawsze uda sie znaleźc ciekawą trasę z  klimatycznymi postojami w malowniczych portach i zatokach. Żeglowanie wśród Szkierów Szwecji jest okazją do wielu niezapomnionych postojów "na dziko" oraz grillowania, kąpieli czy korzystania z sauny.

 

Rejsy organizujemy na jachcie morskim Dufour 375. Okrętujemy 6 osób w dwuosobowych kabinach. 

Jednostka jest bezpieczna, nowocześnie wyposażona i zapewnia komfort pływania – na pokładzie jest lodówka, prysznic i ogrzewanie. Bogate wyposażenie w elektronikę nawigacyjną stwarza okazje do szkolenia z obsługi plottera, radaru czy AIS. 

O wyszkolenie załogi, żeglarską atmosferę i bezpieczeństwo dbają profesjonalni kapitanowie Akademii Jachtingu, zaprawieni w pływaniu po Bałtyku, którzy chętnie dzielą się swą wiedzą. Ich doświadczenie, sympatyczny charakter i instruktorska cierpliwość to gwarancja dobrej atmosfery na pokładzie.

Od uczestników rejsu nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie żeglarskie. Wszyscy załoganci otrzymają po rejsie opinię z rejsu czyli dokument szkoleniowy potwierdzający odbyte godziny stażu wymaganego na szkolenia morskie. Podczas rejsu zwykle udaje się zdobyć około 60 godzin stażu.

Gdzie się stawić i jaki jest plan

Wypływamy z poru Nykoping położonego w sąsiedztwie portu lotniczego Sztokholm Skavsta. Na jacht z lotniska dptrzec mozna miejskim autobusem lub taksówką. W pobliżu portu znajduje się supermarket. 

Zabierz z sobą rodzinę!

Zapraszamy do rezerwacji całego jachtu dla grupy przyjaciół czy rodziny. Na jachcie mamy 6 miejsc w trzech kabinach dwuosobowych. 

Szkiery oznaczają typ wybrzeża usiany tysiącami skalistych wysepek, otoczonych skarbami skandynawskiej przyrody: czystą wodą i pachnącymi żywicą lasami.

Cena: 2190 zł obejmuje:

  • miejsce na jachcie,
  • opiekę skippera
  • ubezpieczenie.

Koszty zakupu prowiantu, postojów w portach, paliwa, gazu  i sprzątania pokrywane są z kasy jachtowej, do której każdy uczestnik wnosi składkę 400 zł. Składka rozliczana jest w załodze po rejsie.

Najbliższe terminy:
  • 02 lipca - 09 lipca 2022, Nykoping - Sztokholm Skavsta
Terminy
Początek Koniec Port Cena Dostępność  
02.07.2022
Sobota
09.07.2022
Sobota
Nykoping - Sztokholm Skavsta
2190 zł
Brak miejsc
Rezerwacja

Twoje Dane

Zapytania i uwagi

Podsumowanie rezerwacji

Kurs/Rejs Liczba osób Cena (os.)
Product name Product date

1
Suma 2190 zł
Rezerwacja
Ahoj!
Wkrótce na podany adres e-mail otrzymasz więcej informacji.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Maciej Biechowski