Żeglarz Jachtowy

Żeglarz Jachtowy

Patent Żeglarza Jachtowego to krok do samodzielnych rejsów.

Pierwszy stopień żeglarski dla wszystkich, którzy ukończyli 14 lat.

Tygodniowy kurs obejmuje przede wszystkim naukę prowadzenia jachtu pod żaglami oraz niezbędną porcję teorii ze wszystkich działów wiedzy wymaganej na egzaminie.

Uczymy żeglowania od podstaw. Stawiamy na praktykę.

Cena: 1190 zł

  Port Jastarnia   od kwietnia do października
O kursie

Umiejętności nabyte podczas 6-dniowego kursu na patent Żeglarza Jachtowego to podstawa dobrych nawyków żeglarskich i bezpiecznego zachowania na wodzie. Dbamy o to, aby podczas zajęć praktycznych załogi nie były liczne - pozwala to na efektywną naukę samodzielności na morzu.

Podczas kursu na patent Żeglarza Jachtowego prowadzone są  zajęcia teoretyczne w naszej sali wykładowej oraz praktyczne na Zatoce Gdańskiej i w porcie w Jastarni.

Celem szkolenia jest przygotowanie przyszłych skipperów do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia jachtu. Bogaty zestaw ćwiczeń manewrowych pozwoli nabyć umiejętności prowadzenia jachtu pod żaglami i na silniku, a realizowany na kursie program szkolenia teoretycznego  bez trudu zaliczyć test egzaminacyjny.

Program realizowany podczas kursu na patent żeglarza jachtowego obejmuje przede wszystkim naukę prowadzenia jachtu pod żaglami oraz niezbędną porcję teorii ze wszystkich działów wiedzy wymaganej na egzaminie: budowy jachtu, teorii żeglowania, ratownictwa, meteorologii, locji i przepisów.

Wiosną i jesienią zapraszamy co dwa tygodnie. Od czerwca do września kursy rozpoczynamy co tydzień. Egzaminy organizujemy w sobotę popołudniu. Po egzaminie chętnych zapraszamy do zdobycia sternika motorowodnego na uzupełniającym szkoleniu w sobotę. 

Egzamin

Egzamin organizowany jest po każdym kursie.

Składa się z części teoretycznej – testu z przerobionego materiału oraz praktycznej – manewrów na jachcie. Jako samodzielny ośrodek egzaminacyjny współpracujemy z kadrą sprawdzonych egzaminatorów, którzy znają nasz poziom szkolenia i zapewniają spokojny i sympatyczny przebieg egzaminu.
Warunkiem przystapienia do egzaminu jest ukończenie 14 lat.

Opłaty egzaminacyjne

Cena kursu nie obejmuje opłaty egzaminacyjnej w wysokości:
Egzamin na żeglarza jachtowego 250 zł
(uczniom i studentom do 26 roku życia przysługuje 50% zniżki na podstawie legitymacji)
Opłaty egzaminacyjne pobierane są w gotówce w dniu poprzedzającym egzamin.
Opłata za wydanie patentu w wysokości 50 zł płatna jest po egzaminie do Polskiego Związku Żeglarskiego.

Gdzie się stawić i jaki jest plan

Kurs rozpoczyna się o godzinie 9.00 przy naszej sali szkoleniowej na terenie Miejskiego Zarządu Portu w Jastarni przy ul. Portowej 43. Po zbiórce rozpoczynamy odprawę organizacyjną, zapoznajemy uczestników z planem szkolenia i warunkami pogodowymi. Bezpośrednio po odprawie rozpoczynamy zajęcia. Harmonogram zajęć teoretycznych i praktycznych uzależniony jest od pogody i podziału na grupy

Zabierz z sobą rodzinę!

Zapraszamy do szkolenia pod żaglami całą rodzinę. Oferujemy możliwość indywidualnego szkolenia w rodzinnej załodze lub udziału jedynie w części zajęć osób niezainteresowanych zdobywaniem patentu żeglarskiego.
Jastarnia to atrakcyjna miejscowość oferująca wiele atrakcji dla całej rodziny. Piaszczyste plaże i urocze tereny spacerowe zapewnią rozrywkę i wypoczynek Twojej rodzinie w czasie Twojego szkolenia.

Przygotujemy Cię do samodzielnego i bezpiecznego prowadzenia jachtu pod żaglami na i na silniku.

Patent  Żeglarza Jachtowego to krok do samodzielnych rejsów – po kursie będziesz mógł wyczarterować jacht i przeżyć wspaniałą przygodę na jeziorach np. na Mazurach.

Patent Żeglarza Jachtowego uprawnia do:

  • prowadzenia jachtów żaglowych po wodach śródlądowych;
  • prowadzenia jachtów żaglowych o długości do 12 metrów po przybrzeżnych wodach morskich w porze dziennej.

Cena kursu: 1190 zł
obejmuje przygotowanie do egzaminu na patent żeglarza jachtowego: realizację programu zajęć praktycznych i teoretycznych zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi Ministerstwa Sportu

Promocje:
Kurs Sternika Motorowodnego dla uczestników kursów Żeglarza Jachtowego: 290 zł
Kurs operatora łączności radiowej SRC VHF: 390 zł

 

Najbliższe terminy:
  • 20 września - 25 września 2021, Jastarnia
Terminy
Początek Koniec Port Cena Dostępność  
20.09.2021
Poniedziałek
25.09.2021
Sobota
Jastarnia
1190 zł
Wolne miejsca
Rezerwacja

Twoje Dane

Zapytania i uwagi

Podsumowanie rezerwacji

Kurs/Rejs Liczba osób Cena (os.)
Product name Product date

1
Suma 1190 zł
Rezerwacja
Ahoj!
Wkrótce na podany adres e-mail otrzymasz więcej informacji.

Z żeglarskim pozdrowieniem,
Maciej Biechowski